31.10.2018 14:00 0 PM

Kup znicz na cmentarzu albo online i pomóż puckiemu hospicjum

Fot. Facebook.com/puckie.hospicjum

Światełko dla hospicjum to akcja organizowana od kilku lat. Co roku 1 listopada wolontariusze kwestują na cmentarzach powiatu puckiego i wejherowskiego, zbierając pieniądze na funkcjonowanie puckiej placówki. W tym roku pomóc można na wiele sposobów.

Nadchodzi listopad. Płoną znicze na grobach naszych bliskich. Płoną jakoś bardziej wyraźnie niż w innych miesiącach. Płomień świecy to symbol przemijania, nietrwałości, pamięci. A gdyby tak… Gdyby płomień każdej świecy był czymś więcej niż symbolem? Gdyby był aktem wsparcia? Wesprzyj nas. Możesz to zrobić w dogodny dla siebie sposób – apeluje puckie hospicjum.

Znicz kupiony na cmentarzu to tylko jedna z opcji pomocy hospicjum założonego przez księdza Jana Kaczkowskiego. Można nabyć także wirtualny znicz za tych zmarłych bliskich, których nie możemy odwiedzić – wystarczy wejść na tę stronę zapalswiatelko.hospitium.org. Innym sposobem na wsparcie hospicjum w Pucku jest zakup światełka pamięci – można to zrobić na tej stronie.

W czwartek 1 listopada wolontariusze będą obecni na cmentarzach: Hel, Jastarnia, Kuźnica, Władysławowo, Luzino, Gościcino, Góra Pomorska, Zamostne, Kębłowo, Sychowo, Strzebielino, Puck, Łebcz, Mechowo, Mrzezino, Swarzewo, Żelistrzewo, Strzelno, Starzyno, Reda, Wejherowo, Bolszewo, Orle, Jastrzębia Góra, Krokowa, Tyłowo, Żarnowiec, Szemud, Kostkowo, Strzepcz, Choczewo, Kielno, Ostrowo.

Wszyscy odwiedzający tego dnia wymienione nekropolie, którzy wspomogą datkiem hospicjum, obdarowani zostaną niebieskim lub żółtym zniczem. Każdy znicz jest symbolicznym akcentem przypominającym mieszkańcom o hospicjum.

Bądźmy w tym czasie z naszymi bliskimi. Razem – czytamy na stronie hospicjum.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24