30.10.2018 10:40 1 PM

Kaszubski folklor w nowoczesnym wydaniu

Pierwsze miejsce – Agata Stachowiak/Fot. TTM

W redzkiej “Fabryce Kultury” odbył się Międzynarodowy Konkurs Kaszubskiej Sztuki Wizualnej „Cassubia Visuales” oraz Folk Forum. Podczas wydarzenia za pomocą technik graficznych tradycyjny kaszubski folklor połączono z nowoczesnym spojrzeniem.

Chcemy przekornie pokazać podczas forum i naszych warsztatów, że folk wcale nie jest czymś, co cały czas się rozwija i co nie jest ciągle modne, ale musimy podjąć to wyzwanie i pokazać od tej formy współczesnej – mówi Izabela Richter, specjalista do spraw projektów, MDK Reda.

To już trzecia edycja Forum Kultury, które w tym roku zostało połączone z wernisażem wzorów kaszubskich. Spośród 81 prac nadesłanych przez 47 osób jury wyłoniło najlepsze. Pierwsze miejsce zajęła Agata Stachowiak z Poznania.

Cassubia Visuales to próba znalezienia nowego nurtu w transformacji wzoru kaszubskiego oraz w sztuce plakatu – mówi Karol Formela, juror konkursu Cassubia Visuales.

Na zakończenie, w repertuarze zapowiadającym nową płytę, kaszubski hip-hop, wystąpił Tomasz Fopke wraz z córką Anną Damroką.

Fot. TTM

Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24