26.10.2018 12:23 15 PM

Czujny nos czworonoga wywąchał narkotyki. Przemyt się nie udał

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl

Edi - pies przeszkolony do wykrywania narkotyków wywąchał je w uszkodzonym aucie przewożonym przez pomoc drogową. Praca wielu służb zakończyła się zatrzymaniem 38 letniego mężczyzny i 17 letniej kobiety.

Wspólne działania policjantów kryminalnych z wejherowskiej komendy oraz gdańskiej Komendy Wojewódzkiej przy współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Gdyni i Straży Granicznej we Władysławowie doprowadziły do zatrzymania na terenie gminy Łęczyce dwóch osób, które przemycały narkotyki z zagranicy.

W środę (25 października) policjanci zatrzymali samochód pomocy drogowej, który przewoził uszkodzone auto.

  • Policjanci od pewnego czasu rozpracowywali sprawę dotyczącą przemytu narkotyków z zagranicy i właśnie tego dnia przed południem doszło do zatrzymania 38-letniego mężczyzny i 17-letniej kobiety, którzy podróżowali z zagranicy. W uszkodzonym pojeździe, który transportowali z Hiszpanii były narkotyki – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Policjanci poprosili o wsparcie Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

  • Funkcjonariusze celno-skarbowi dokładnie sprawdzili zatrzymany pojazd przy pomocy Ediego – psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz mobilnego skanera RTG. Wprawdzie czuły nos czworonoga potwierdził, iż w samochodzie ukrywane są narkotyki, jednak ich dokładną lokalizację ustalono dopiero po prześwietleniu pojazdu – informuje Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

Okazało się, że narkotyki były ukryte w drzwiach, były to pozamykane szczelnie paczki foliowe. Ostatecznie odnaleziono ponad 4 kg marihuany, o wartości prawie 146 tys. zł oraz ponad 300 gr haszyszu.

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Towar został zabezpieczony przez policjantów, a kierowcę i pasażerkę zatrzymano. Za to przestępstwo grozi minimum trzy lata pozbawienia wolność.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24