24.10.2018 10:03 42 mike/KPP Wejherowo

Poszukiwani świadkowie wypadku na ulicy Marynarki Wojennej

Źródło: KPP Wejherowo

Wracamy do tematu wypadku, do którego doszło w minioną sobotę (20 października) wieczorem na ulicy Marynarki Wojennej w Wejherowie. W jego wyniku poszkodowane zostały trzy osoby. Co istotne, w zderzeniu uczestniczył zabytkowy samochód marki CWS, którego rekonstruktorem był wejherowianin Ludwik Rożniakowski. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia drogowego.

Przypomnijmy – do zderzenia dwóch pojazdów doszło około godziny 19:30, o czym pisaliśmy tutaj. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy przeprowadzili oględziny i wyjaśniali okoliczności wypadku.

Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 46-latka kierująca samochodem volkswagen golf straciła panowanie nad pojazdem i najprawdopodobniej doszło do zderzenia z samochodem marki CWS – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Źródło: KPP Wejherowo

Źródło: KPP Wejherowo

Do szpitala przewieziono obu kierowców oraz pasażera volkswagena. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Z nieoficjalnych informacji, które udało się nam pozyskać, wynika, że stan kobiety, która mogła doprowadzić do wypadku, nadal jest ciężki.

Ponieważ nadal trwa szczegółowe ustalanie okoliczności wypadku, wejherowska policja prosi o kontakt świadków pod numerami telefonu: 58 679 98 16 lub 58 672 97 50. Można dzwonić w godzinach od 7:30 do 15:30.

Warto wspomnieć, że w wyniku wypadku rozbiciu uległ charakterystyczny samochód CWS T-1. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, opisywaliśmy pasję wejherowskiego konstruktora w tym artykule. Znana wielu mieszkańcom naszego regionu konstrukcja jest bardzo nietypowa. To jedyny tego typu pojazd w całym kraju. Być może zatem ktoś zwrócił uwagę na ten samochód w sobotni wieczór na ulicy Marynarki Wojennej.

Fot. archiwum

Fot. archiwum


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24