22.10.2018 11:25 8 Kwt/KMP Sopot

Pijany Ukrainiec kierował autem, którym podróżowało osiem osób

Fot/ KMP Sopot

W weekend mundurowi z Sopotu zatrzymali 21-letniego Ukraińca, który kierował autem pod wpływem alkoholu. Oprócz kierowcy w bmw znajdowało się aż siedmiu pasażerów. Do zatrzymania doszło w niedzielę około godz. 4:00 rano podczas kontroli drogowej na Alei Niepodległości.

Tylko w miniony weekend policjanci z Sopotu wyeliminowali z ruchu drogowego trzech pijanych kierowców. Alkomat pokazał u nich od ponad 0,5 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wśród nich był mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował bmw 728. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że oprócz kierowcy autem podróżowało 7 osób. 21-letni sprawca został zatrzymany – informuje zespół prasowy KMP Sopot.

Łącznie bmw podróżowały o 3 osoby więcej niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym. Ukrainiec, gdy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Teraz może grozić mu utrata prawa jazdy i do dwóch lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24