21.10.2018 16:30 0 mike/Pomorskie.eu

Nowe pociągi już w pomorskich barwach. W listopadzie wyjadą na tory

Źródło: Pomorskie.eu

Wcześniej niż zapowiadano, bo już w listopadzie, na Pomorze mają dotrzeć pierwsze dwa spośród zamówionych pięciu składów 45WE Impuls. Nowe pociągi zyskały już charakterystyczne malowanie i niebawem zaczną wozić pasażerów, m.in. na trasie z Trójmiasta do Słupska.

O podpisaniu umowy samorządu województwa pomorskiego z firmą Newag SA na dostawę Impulsów pisaliśmy w tym artykule. Nowy nabytek włodarzy Pomorza ma być nowoczesny, komfortowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodziców z dziećmi i rowerzystów. O tym, czy tak będzie, przekonamy się już niebawem. To efekt szybkiego montażu składów w nowosądeckiej fabryce. Wykonawcy zamówienia podeszli do sprawy priorytetowo. W efekcie pierwsze dwa pociągi będą gotowe już w listopadzie, a kolejne dwa – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: Pomorskie.eu

Źródło: Pomorskie.eu

Źródło: Pomorskie.eu

W przypadku trzeciego i czwartego z zamówionych składu firma NEWAG przyspieszyła dostawę na Pomorze aż o pół roku. Nie jest to częsta sytuacja na polskim rynku.

Nowoczesne składy mają rozwijać prędkość do 160 km/h. W każdym składzie będzie 195 miejsc siedzących dla pasażerów i co najmniej 20 dla rowerów. Składy będą klimatyzowane, wyposażone w monitoring i system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Docelowo pomorskie Impulsy będą kursować po zelektryfikowanej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jednak póki na wspomnianej trasie mogą jeździć wyłącznie spalinowe składy, nowe pociągi obsłużą połączenia z Trójmiasta do Elbląga i Słupska.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24