18.10.2018 12:40 7 raz

Podróż przez Gościcino jest już łatwiejsza

Fot. UG Wejherowo

O węzłach integracyjnych, które mają powstawać na Nordzie, pisaliśmy na łamach portalu Nadmorski24.pl nie raz. W końcu nadszedł czas na to, by opisać niektóre efekty tych ważnych dla podróżnych inwestycji. Przykładem może być ta, która zakończyła się w Gościcinie.

Urzędnicy z gminy Wejherowo nie kryją zadowolenia z zakończenia tej inwestycji:

Pętla autobusowa, miejsca postojowe dla samochodów, rowerów i TAXI, chodniki, trasy rowerowe, oświetlenie i kanalizacja deszczowa, a także rozbudowa i budowa dróg dojazdowych – wyliczają. – Tak prezentuje się zmodernizowany teren wokół dworca kolejowego w Gościcinie.

Jak podał we środę 17 października serwis prasowy gminy, inwestycja warta ponad dwa miliony złotych została oficjalnie oddana do użytku.

Fot. UG Wejherowo

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie efektywności transportu publicznego poprzez zapewnienie szybkiego i płynnego przepływu mieszkańców z terenu gminy. Z inwestycji skorzystają zarówno kierowcy, jak i rowerzyści oraz osoby podróżujące środkami komunikacji publicznej – zapewniają przedstawiciele gminy Wejherowo.

Projekt zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020 i pozyskano na ten cel ponad milion złotych.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24