26.10.2010 16:25 0

Dla biznesu - wszystko w jednym miejscu. Otwarcie GCWP w Gdyni

Symboliczne otwarcie - fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Dzisiaj, 26 października 2010 r. została otwarta nowa siedziba Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. 10 Lutego 24. W uroczystości wzięli udział m.in.: Zbigniew Derdziuk - prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, Jerzy Auksztot - dyrektor Urzędu Statystycznego w Gdańsku, Anna Szumielewicz - zastępca naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni oraz Romana Chęcka - naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Gdyni. Gospodarzem uroczystości był prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Nowa siedziba GCWP jest świetnie skomunikowana z resztą miasta a większa przestrzeń gwarantuje należyty komfort obsługi interesantów.

Dodatkowo GCWP rozszerzyło swoją działalność:

  • w jednym miejscu pracownicy ZUS, Urzędów Skarbowych i Urzędu Statystycznego oraz Ewidencji Działalności Gospodarczej i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Gdyni - bez konieczności przemieszczania się można zarejestrować działalność gospodarczą;

  • GCWP prowadzi też pełną obsługę merytoryczną osób niepełnosprawnych - nowy zespół przybliży dostępne sposoby wsparcia dla osób niepełnosprawnych pragnących powrócić na rynek pracy. Doradzi też pracodawcom zainteresowanym zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością;

  • GCWP prowadzi też szkolenia poprzez współpracę z pomorskimi instytucjami otoczenia biznesu;

  • doradcy biznesowi udzielą porad w zakresie dostępnych programów pomocowych dla przedsiębiorców, możliwych źródeł finansowania działalności gospodarczej czy oferty instytucji wspierających przedsiębiorczość.

Ale to nie wszystko…

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości nie tylko zmieniło swoją siedzibę, ale również przygotowało nowy portal biznesowy: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl . To prawdziwe kompendium wiedzy dla przedsiębiorców.

Na stronie można zapoznać się z najaktualniejszymi informacjami o inicjatywach wspierających mikro, małych i średnich przedsiębiorców, konkursach o przyznanie dotacji ze środków Unii Europejskiej czy szkoleniach. Znajduje się tam również wiele przydatnych biznesmenom porad, praktycznych wskazówek i zagadnień związanych z przedsiębiorczością. Ci , którzy dopiero myślą o założeniu działalności gospodarczej, dowiedzą się jak wygląda cała procedura.

Na koniec warto dodać, że przedsiębiorczość w Gdyni jest na wyjątkowym poziomie - na 1000 osób w wieku produkcyjnym 203 pracują na własny rachunek (średnia w Polsce to 139).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24