19.10.2018 13:20 3 Kwt/WKU Gdynia

Wejherowo: Porozmawiaj z żołnierzami i zostań jednym z nich

Źródło: WKU Gdynia

Trwa ogólnopolska kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, której głównym celem jest pokazanie, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa i perspektywiczna praca. Kampania realizowana jest w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

Najbliższy tydzień rekrutacyjny (22–28 października) odbędzie się w powiecie wejherowskim. W tym czasie żołnierze z lokalnych jednostek wojskowych, przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych, wyruszą w teren i będą przekonywać do wstąpienia do armii.

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki – czytamy na stronie WKU Gdynia.

Żołnierze będą czekać na chętnych między innymi w Urzędzie Miasta (22–24 października), w Wejherowskim Centrum Kultury (25–26 października) oraz w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej (27–28 października).

Celem kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” jest wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej zadaniem jest także zwiększenie liczby żołnierzy we wszystkich rodzajach sił zbrojnych.

Źródło: WKU Gdynia


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24