16.10.2018 16:00 3 PM

Poznaj Cypel Helski. Weź udział w bezpłatnej wycieczce z przewodnikiem

Fot. screen vimeo/hasofy

Wygodne obuwie, ubranie – i można ruszać! Poznawanie krajobrazu, historii i ciekawych turystycznie miejsc na Cyplu Helskim – to cel spaceru, który odbędzie się 20 października. Zwiedzanie z przewodnikiem będzie możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu. Wycieczka jest bezpłatna.

W ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika odbędzie się ogólnopolski Dzień Krajobrazu i Spacer na Cyplu Helskim. Jak informują organizatorzy, krajobraz to nie tylko lasy, jeziora i góry. Jego bardzo ważnym elementem są miasta i wsie, bo to one nadają charakter wielu miejscom.

W trakcie spaceru poznamy najstarszą część miasta Hel z tradycyjną zabudową rybacką. Przy promenadzie nad plażą usłyszymy o procesach powstawania wybrzeża mierzejowego, wydmowego oraz nauczymy się rozpoznawać charakterystyczne wydmowe zbiorowiska roślinne. W przystani rybackiej i jachtowej zwykle gromadzą się liczne ptaki migrujące, które będzie można nauczyć się rozpoznawać – czytamy na stronie wladyslawowo.pl.

Na cyplu Półwyspu Helskiego istnieje wiele bunkrów z okresu II wojny światowej, będących pozostałością po Rejonie Umocnionym Hel, jako szczególnie ważnego miejsca strategicznego. Podczas zwiedzania uczestnicy dowiedzą się o ich historii i znaczeniu w czasie wojny. Na zakończenie spaceru planowane jest zwiedzanie Fokarium, parku wydmowego oraz „Domu Morświna”.

Wycieczka odbędzie się 20 października (sobota) i potrwa około pięć godzin. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 9:00 przy dworcu PKP w Helu, a zakończenie – około godziny 14:00. Wycieczka przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, a udział w niej jest bezpłatny. Organizator zapewnia lornetki do obserwacji ptaków.

Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci z opiekunami – czytamy na wladyslawowo.pl.

Obowiązują zapisy (limit 25 osób), które przyjmowane są na adres: [email protected] lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24