15.10.2018 16:00 15 PM

Tytani Wejherowo otrzymali od miasta 30 tysięcy złotych

Fot. TTM

Klub Sportowy Tytani Wejherowo otrzymał w poniedziałek (15 października) z rąk prezydenta miasta dotację w wysokości 30 tysięcy złotych. Obecnie, oprócz drużyny seniorów, w klubie piłkę ręczną trenuje około 150 zawodniczek i zawodników.

Pieniądze tradycyjnie zostaną przeznaczone na łatanie dziury budżetowej, czyli na to żeby wszystkie grupy dziecięco młodzieżowe, ale również drużyna seniorska mogły występować, trenować i godnie reprezentować Wejherowo. Całą pracę promocyjną wykonują również dzieci i młodzież – mówi Remigiusz Sałata z Tytanów Wejherowo.

Szczypiorniści ponoszą spore koszty w związku z utrzymaniem siedziby, ponadto szkolą grupy dziecięco-młodzieżowe, a drużyna seniorów ma wydatki związane z drugoligowymi rozgrywkami. Na wszystko potrzebne są pieniądze, co zauważają również lokalni włodarze.

Jest coraz więcej stowarzyszeń, są bardzo aktywne, z czego się cieszymy, bo to pokazuje, że nasza społeczność ma różnego rodzaju zapotrzebowania na działanie w różnych dziedzinach, a do tego jeszcze potrafi to bardzo dobrze robić, co nas cieszy – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

W ciągu ostatnich czterech lat dotacje dla stowarzyszeń w Wejherowie wyniosły ponad 5 milionów złotych.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24