12.10.2018 14:03 32 mike/KPP Wejherowo

Kierowca auta dostawczego zderzył się z rowerzystką, kobieta trafiła do szpitala

Fot. KPP Wejherowo

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w czwartek (11 października) przy ulicy Sobieskiego w Rumi. Kierujący dostawczym citroenem 20-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 62-latce, która poruszała się po chodniku rowerem. Kobietę odwieziono do szpitala, a kierowca auta dostawczego stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło około godziny 13:00. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z wejherowskiej drogówki oraz techników kryminalistyki. Sprawdzono też trzeźwość obojga uczestników wypadku. Zarówno kierowca dostawczego auta, jak i rowerzystka byli trzeźwi.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letni kierowca podczas włączania się do ruchu najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa cyklistce jadącej chodnikiem, wyniku czego doszło do jej potrącenia – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego wejherowskiej komendy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, natomiast poszkodowana rowerzystka została przetransportowana do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24