05.07.2011 11:21 0

King Oscar- Minde Cup Gniewino 2011

Dziewczeta z Bergen

Na boiskach piłkarskich GOTiS w Gniewinie odbył się turniej piłkarski dla młodzieży zorganizowany wspólnie przez klub Stolem Gniewino, Gniewiński GOTiS oraz norweski klub Minde Bergen.

W zawodach udział wzięło łącznie 20 zespołów z Pomorza, oraz norweski klub z Bergen. Przy sprzyjającej uczestnikom pogodzie, przyszło im się zmierzyć w sportowym boju na nowych, wspaniałych obiektach GOTiSu: płycie głównej i pełnowymiarowym boisku sztucznym. Przypomnijmy, że całość ów kompleksu sportowego w Gniewinie składa się na oficjalne Centrum Pobytowo- Sportowe dla reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Europy w 2012 roku.

W kategorii U-13 zwyciężyła drużyna Stolemu Gniewino, która po zaciętym meczu pokonała w wielkim finale Pogoń Lębork 1:0. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło ekipie Orła Choczewo, czwarte natomiast Akademii Piłkarskiej Grzegorza Nicińskiego. O piąte miejsce ostatecznie zmierzyły się pierwsza z drugą drużyną Minde Bergen, w której o dziwo lepsi okazali się „rezerwowi” drużyny z kraju fiordów.

Kategorię U-16 wygrała Pogoń Lębork przed Stolemem Gniewino (w finale 1:0), trzecie miejsce zajął Orkan Rumia, czwarte Orzeł Choczewo. Piąte i szóste miejsce również zajęły norweskie drużyny z Bergen.

W kategorii dziewcząt fantastyczną dyspozycję pokazały dwa zespoły Sztormu Gdynia trenowane przez Grzegorza Lewickiego. Trzecie i czwarte miejsce zajęły przesympatyczne norweżki z Bergen.

Prawdziwe sportowe święto zakończyło się rozdaniem nagród dla wszystkich uczestników. Okazałe puchary i medale, statuetki dla najlepszych zawodników, koszulki i inne nagrody rzeczowe wręczali Sekretarz klubu Stolem Krzysztof Kochan, trener i pomysłodawca imprezy Tomasz Dołotko, oraz Kierownik GOTiSu Konrad Wargin.

Po mału rozkręca się sportowe życie w Gniewinie. Już niebawem, bo 16.07 GOTiS organizuje turniej piłkarski dla rocznika 1998/1999 i młodsi w którym udział zapowiedziało już 12 klubów z Pomorza. Jednak docelową działalność sportową GOTiSu, odkrycie kart dot. Organizacji imprez sportowych w latach 2011/2012, odpowiedzi na pytania dot. Euro 2012, oraz inne sprawy organizacyjne związane z Ośrodkiem i Centrum Pobytowym odbędzie się podczas konferencji prasowej w połowie sierpnia br. Zapraszamy do śledzenia poczynań sportowych w Gminie Gniewino. Zaledwie 20 min jazdy samochodem z Małego Trójmiasta Kaszubskiego powstaje jeden z najprężniejszych Ośrodków Sportowych regionu w oparciu o niesamowitą jak na Polskie warunki infrastrukturą sportową.