13.10.2018 10:02 4 Kwt/UM Sopot

Najlepszy nauczyciel w Polsce pracuje w Sopocie

źródło: Profil II LO w Sopocie na FB

Nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie otrzymał tytuł Nauczyciela Roku 2018. Przemysław Staroń uczy między innymi etyki, wiedzy o kulturze i filozofii. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Plebiscyt "Nauczyciel Roku" jest organizowany od 2002 roku przez „Głos Nauczyciela”. Konkurs typuje laureatów, którzy są wzorem dla całej społeczności oświatowej. W tym roku jury wybrało 13 kandydatów odznaczających się zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz sukcesami wychowawczymi i dydaktycznymi. Nauczyciele, którzy znaleźli się w tym gronie, cieszą się dużym poparciem uczniów.

Nauczycielem Roku 2018 został wybrany Przemysław Staroń – nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze – z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, który otrzymał ogromne poparcie młodzieży, osób reprezentujących organizacje pozarządowe, współpracowników i dyrekcji szkoły. Można powiedzieć, że Przemysław Staroń jest mistrzem kształtowania relacji typu uczeń–mistrz, do chwili obecnej już 17 uczennic/uczniów przygotowywanych przez nauczyciela zdobyło tytuły finalistów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Filozoficznej i kończyło II LO w Sopocie nie tylko ze zdaną na 100 proc. maturą z filozofii, ale także z indeksami na wyższe uczelnie – podaje Urząd Miasta w Sopocie.

Przemysław Staroń jest liderem projektów edukacji międzypokoleniowej. W procesie edukacji i wychowania wykorzystuje różnorodne narzędzia i smartfony. W sieci, dzięki interakcjom z nauczycielem, uczniowie kształtują wartości, zdobywają wiedzę oraz uczą się „sieciowej odpowiedzialności. Zdarza się również, że wspierają ludzi potrzebujących pomocy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24