26.10.2010 15:22 0

„Rowerem na Szlaku Dworów i Pałaców Północnych Kaszub”

Zakończono prace nad publikacją zatytułowaną „Rowerem na Szlaku Dworów i Pałaców Północnych Kaszub” , która została opracowana z myślą o rowerzystach, którzy chcieliby zwiedzić północne Kaszuby. Motywem przewodnim proponowanego szlaku są dwory i pałace na obszarze powiatów: wejherowskiego i puckiego.

Wydawnictwo składa się z dwóch głównych części – atlasu oraz przewodnika krajoznawczego. Ponadto, część opisowa zawiera szereg informacji przydatnych dla turysty.

Przygotowywana trasa rowerowa uwzględnia zarówno oczekiwania wyczynowców, jak i możliwości amatorów. Łączna długość wszystkich odcinków wynosi ok. 170 kilometrów. Trasę podzielono na trzy etapy – tak, aby można było ją przejechać spokojnym tempem w trzy dni. Poszczególne etapy zaczynają się i kończą w miejscach oferujących nocleg i wyżywienie. Oczywiście każdy rowerzysta może dostosować przejazd szlakiem do własnych potrzeb. Trasa wiedzie po różnych nawierzchniach: duktach leśnych, drogach gminnych i powiatowych. Autorzy projektu dołożyli starań, żeby ograniczyć do minimum jazdę po niebezpiecznych i mało komfortowych drogach wojewódzkich.

Przewodnik przygotowuje  Stowarzyszenie Turystyczne „Ziemia Wejherowska” dzięki dofinansowaniu z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Ponadto rowerzyści dysponujący urządzeniami do nawigacji mogą pobrać ślad GPS, który poprowadzi ich po szlaku. Plik jest dostępny na stronach internetowych: www.dworypomorza.pl, www.pomeraniapalace.eu oraz www.ziemiawejherowska.eu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24