15.09.2018 18:53 14 mike

Food trucki ponownie zaparkowały w Wejherowie

Źródło: Facebook

Specjały kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej, azjatyckie pierożki, węgierskie langosze, greckie kofty… To tylko część smakołyków, których można było skosztować podczas II edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Wejherowie. Impreza potrwa do niedzieli (16 września).

Połowa września to dobry moment, by chwytać chwile ze słońcem i delektować się jedzeniem na świeżym powietrzu. Nie inaczej było w sobotę (15 września) na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie, gdzie licznie przybyli miłośnicy dobrego smaku, choć przelotny deszcz nie w pełni sprzyjał rekreacji na świeżym powietrzu.

Źródło: Facebook

Źródło: Facebook

Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, było w czym wybierać. Obok rodzimych i uwielbianych zapiekanek, można było skosztować specjałów kuchni arabskiej czy azjatyckiej. Miłośnicy słodkości mogli się raczyć m.in. na hiszpańskimi churros, lodami tajskimi czy owocami w czekoladzie. Słowem: każdy mógł znaleźć na wejherowskim rynku swój ulubiony smak.

Jak podkreślali organizatorzy imprezy, zależy im na przełamywaniu negatywnych stereotypów „budek z jedzeniem”, gdzie niska cena współgra z niedostateczną jakością serwowanych potraw.

Współczesne food trucki w swojej działalności odbiegają daleko od pamiętanych przez niektórych przyczep gastronomicznych. Dzisiaj liczy się autorski pomysł, świeże składniki i najwyższa jakość. Ważny jest także wygląd mobilnych restauracji. Food trucki biorące udział w naszych wydarzeniach specjalizują się w jednym rodzaju kuchni. Na nasze zloty staramy się dobierać najlepsze food trucki z całej Polski – zapewniali przed festiwalem.

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne i jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce, organizowanych od 2014 roku. W imprezie uczestniczą pojazdy z całego kraju. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”, inspirowanego kulturą i smakami różnych krajów świata.

Źródło: Facebook

Źródło: Facebook

Pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków zawitał do Wejherowa w dniach 16–17 czerwca 2018, co relacjonowaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...