14.09.2018 10:25 4 PM/TTM

Wejherowska biblioteka ma nową dyrektor

Fot. TTM

Ewelina Magdziarczyk–Plebanek pracuje w bibliotece od 10 lat, zajmowała się czytelnictwem i kulturą. Teraz swoje doświadczenie będzie mogła wykorzystać jako nowa dyrektorka.

Ewelina Magdziarczyk–Plebanek została dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Na tym stanowisku zastąpiła Danutę Balcerowicz, która przeszła na emeryturą po 14 latach kierowania placówką.

Fot. TTM

Przeszłam tę drogę od działu gromadzenia po dział dotyczący działań kulturalnych. Myślę, że znam tę bibliotekę, znam jej czytelników, bo prowadziłam zajęcia zarówno z dziećmi jak i z młodzieżą czy z seniorami – mówi Ewelina Magdziarczyk–Plebanek.

Nowa dyrektorka jest mieszkanką Wejherowa. Ukończyła wiedzę o teatrze, kulturoznawstwo oraz zarządzanie instytucjami kultury. Jak sama mówi, na nowym stanowisku będzie chciała kontynuować myśl swojej poprzedniczki, ale nie tylko.

Na pewno pojawią się też nowości, bo wszystko się zmienia i nasi czytelnicy się zmieniają i mają nowe potrzeby – mówi nowa dyrektor.

Mają się pojawić bogate oferty edukacyjne, między innymi rozwój lekcji bibliotecznych, a już wkrótce po raz pierwszy Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzi znany pisarz, Wojciech Chmielarz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...