13.09.2018 12:10 16 Natalia/ TTM

Kaczy Winkiel zachwyca jeszcze bardziej

Fot. TTM

Piękny widok był tutaj od zawsze, jednak teraz zyskał nową oprawę. Zakończył się remont puckiego Kaczego Winkla, który teraz z dumą można nazwać wizytówką miasta.

Kaczy Winkiel to miejsce spotkań nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Wyjątkowy widok na zatokę sprawia, że przejezdni chętnie zatrzymują się na odpoczynek, a Pucczanie z całymi rodzicami cieszą się krajobrazem, jaki w tym miejscu oferuje natura. Na początku lata rozpoczęto realizację projektu, którego celem był remont pobliskiej ścieżki rowerowej oraz budowa toalety, a także montaż ławek i stołów.

Jest to miejsce spotkań naszych mieszkańców i ludzi, którzy przyjeżdżają, robią sobie tutaj pikniki, spotkania, spacerują, czytają tablice i uczą się o naszej zatoce – mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Remont jest związany z programem "Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu krajowym". Gmina Puck aplikowała o środki wspierające inicjatywę budowy ścieżek rowerowych. Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone będzie na remont nawierzchni i parkingu przy Kaczym Winklu oraz budowę ścieżki rowerowej Swarzewo–Gnieżdżewo.

Planowaliśmy prace od maja do czerwca, w ciągu dwóch miesięcy jak było to realizowane, natomiast procedury, które wynikają ze sprawdzenia dokumentów, dopuszczenia do realizacji, przeciągnęły się – tłumaczy Tadeusz Puszkarczuk.

Efekt prac cieszy odwiedzających. Do tej pory szczególnie brakowało tu toalety – teraz problem został rozwiązany. Samochodem można wjechać na utwardzoną nawierzchnię i zostawić pojazd na nowym parkingu. Jest też gdzie usiąść – przestrzeń zagospodarowano tak, że z przyjemnością zatrzymać można się na krótki odpoczynek.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kaczy Winkiel to ważny punkt na mapie Pucka. Jest miejscem, do którego udają się mieszkańcy i turyści, by wypoczywać oraz cieszyć widokiem morza i ptaków. Sam pomysł nawiązuje do elementów związanych z morzem. Są więc pomosty i palisady przypominające falochron.

Cała inwestycja kosztowała koło 900 tysięcy złotych z czego około 65% było wkładem własnym gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24