12.09.2018 13:10 50 PM

To już pewne – za dwa lata otworzą galerię handlową w centrum Wejherowa

Mat .pras.

Budowa galerii handlowej w centrum Wejherowa staje się faktem. Jak zapowiada inwestor, obiekt ma zostać oddany do użytku w 2020 roku.

Galeria handlowa w Wejherowie będzie liczyć ponad 16 tys. m kw. powierzchni najmu. W przygotowywanym obiekcie znajdzie się około 60 lokali, w tym market spożywczy, market RTV/AGD oraz butiki odzieżowe, punkty handlowe i usługowe oraz strefa Food Court. Do dyspozycji klientów będzie także parking liczący ponad 300 miejsc.

O powstaniu galerii informowaliśmy już kilka lat temu, jednak dopiero na początku 2018 roku udało się uzyskać pozwolenia na budowę.

Po przetargu w mieście była powołana spółka, która miała ten obiekt zrealizować, w sumie do 2016 roku były przeprowadzane różne uzgodnienia związane z tym gruntem, dotyczące możliwości realizacji tej inwestycji. To jest inwestycja w centrum miasta, która wymaga bardzo wielu uzgodnień, jest to zawsze bardziej skomplikowany projekt aniżeli realizowany poza miastem, na jakimś dużym areale – wyjaśnia Piotr Wasilewski, Dyrektor Działu Centrów Handlowych i Inwestycyjnego NuvaluPolska.

Obiekt powstanie w kwartale ulic Srebrny Potok, Jana Chrzciciela i Sienkiewicza. W planach jest także budowa przestrzeni rekreacyjnej i promenady przylegającej do zmodernizowanej ulicy Wałowej.

To ogromny krok w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia. Tu wszystkim zależy, i inwestorowi, i nam, żeby ten obiekt jak najszybciej u państwa powstał – dodaje Piotr Wasilewski.

Umowy najmu zostały już podpisane przez wiele znanych marek, jak CCC, Smyk czy Empik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24