12.09.2018 10:45 16 PM/TTM

Nazwy rond i nowa sala gimnastyczna. Radni z Wejherowa kończą kadencję

Fot. TTM

W ciągu ostatnich czterech lat wejherowscy radni podjęli ponad pół tysiąca uchwał. We wtorek (11 września) odbyła się jedna z ostatnich sesji, podczas której, oprócz standardowej pracy, radni otrzymali podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie.

Za nieco ponad miesiąc odbędą się wybory do samorządów. Jedną z ostatnich sesji odbyli radni z Wejherowa. Podczas spotkania podjęli uchwałę o nadaniu nazwy Ronda Nanice, które powstaje obecnie u zbiegu ulic Chopina, Staromłyńskiej i Nadrzecznej. Z kolei na nowo wybudowanym rondzie na skrzyżowaniu ulic 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego stanie tabliczka z imieniem księdza Mateusza Jana Judyckiego.

Jest nacisk społeczny, aby każde rondo miało swoją nazwę i w wyniku tych rozmów z organizacjami samorządowymi, radnymi podjęto decyzję, że ronda będą miały swoją nazwę – mówi Bogdan Tokłowicz, przewodniczący rady miasta Wejherowa.

Oprócz tego radni zabezpieczyli środki finansowe na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Była to jedna z ostatnich sesji miasta obecnej kadencji. W ciągu czterech lat rajcy podjęli 544 uchwały.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...