11.09.2018 13:40 4 raz

Mieszkańcy mniej zapłacą za budowę Węzła Janowo

Mat. pras.

Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy realizacja długo zapowiadanej inwestycji – budowy Węzła Janowo w Rumi. Jak się okazało, dotacja na tę potrzebną w mieście infrastrukturę będzie wyższa niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy – celem realizacji Węzła Janowo jest przede wszystkim usprawnienie ruchu drogowego oraz modernizacja okolicznej infrastruktury.

Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie również integracja różnych środków transportu. Oznacza to, że powstanie funkcjonalny i spójny system komunikacji drogowej, a co za tym idzie – zwiększy się liczba pasażerów, a zmniejszą się korki i emisja spalin – informował rumski magistrat. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Koszty tej inwestycji mają wynieść niespełna 36 milionów złotych, z czego około 13 milionów stanowić miało unijne wsparcie pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Jak się okazuje, dofinansowanie będzie wyższe.

Węzeł Janowo z tunelem otrzymuje zwiększenie dotacji unijnej o ponad 4 miliony złotych, do ponad 17 milionów złotych – poinformował Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Wspólnie z wicemarszałkiem Wiesławem Byczkowskim podpiszemy stosowny aneks w najbliższą środę (12 września – przyp. red.).

Jak dodał Pasieczny, rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przyszły rok.

W tym, realnie patrząc, nie zdążymy. SKM musi najpierw zakończyć I etap i dopiero my wtedy ogłosimy przetarg – wyjaśnił włodarz Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...