03.09.2018 13:10 1 Kwt/UM Rumia

Lokalne straże pożarne z dofinansowaniem na zakup sprzętu

Źródło: UM Rumia/Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Cztery lokalne jednostki straży pożarnej otrzymały dofinansowanie na zakup specjalistycznego sprzętu. Ochotnicza Straż Pożarna w Rumi zakupi przenośną motopompę pożarniczą, dofinansowanie otrzymali także druhowie z Jastarni, Władysławowa oraz Lewina. Pieniądze na nowy sprzęt otrzymało łącznie 77 jednostek ochotniczych straży pożarnej z 44 pomorskich gmin.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rumi zakupi przenośną motopompę pożarniczą, strażacy z Jastarni natomiast pompę szlamową. Pieniądze na zakup agregatu prądotwórczego uzyskali również ochotnicy z Władysławowa. Strażacy z Lewina pozyskaną kwotę przeznaczą na zakup motopompy pływającej. Pieniądze na te cele pochodzą z dotacji uzyskanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Kilknij i zobacz pełną listę gmin, które uzyskały dofinansowanie.

Ochotnicze straże pożarne bardzo często jako pierwsze docierają na miejsce niebezpiecznego zdarzenia. Ubiegłoroczna nawałnica pokazała, że szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia i dobry sprzęt są niezwykle ważne – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pilnie potrzebne były agregaty prądotwórcze i pilarki, które na bieżąco kupowaliśmy. Teraz chcemy pomóc strażakom z OSP doposażyć się w kolejny ważny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnej jednostce – podkreślał marszałek.

Podpisanie umów w sprawie przekazania dotacji odbyło się w czwartek (30 sierpnia), w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat samorząd województwa przekazał ochotniczym strażom pożarnym ponad cztery miliony złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...