22.08.2018 20:14 6 mike

Gryf „odpalił” w końcówce, cenne trzy punkty zostają na Wzgórzu Wolności

W środowym (22 sierpnia) meczu II ligi Gryf Wejherowo pokonał na własnym terenie Błękitnych Stargard 2:0. To trzecie zwycięstwo zółto-czarnych w tym sezonie, którzy pozostają niepokonani jako gospodarze.

Przypomnijmy – po pięciu kolejkach Gryf był o dwie lokaty niżej, z dorobkiem 8 „oczek”, niż goście. Jednak środowe starcie zapowiadało się jako wyrównane. Przemawiał za tym fakt, że WKS, jak na razie, nie przegrał meczu u siebie, a Błękitni dotychczas wygrali wszystkie wyjazdowe spotkania. Każda passa jednak się kończy. Tym razem stało się tam w przypadku stargardzian.

W pierwszej połowie dało się zauważyć optyczną przewagę Gryfa, która jednak nie przekładała się na zdobycze bramkowe. Mimo kilku dobrych sytuacji w „szesnastce” gości, pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Na otwarcie wyniku trzeba było poczekać aż do 84. minuty, kiedy to Wicki popisał się piękną „główką”, posyłając piłkę do bramki Błękitnych. Już w doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustalił Koziara. Ostatecznie zółto-czarni zwyciężyli w stosunku 2:0 i podtrzymują świetną serię spotkań na swoim terenie.

Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki (85. Koziara) – Włodyka, Kołc – Goerke, Ryk (72. Sikorski), Chwastek (89. Ewertowski) – Rogalski (70. Czychowski). Rezerwowi: Leleń – Ewertowski, Sikorski, Bury, Czychowski, Machol, Koziara

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Ogrodowski, Baranowski, Rogala – Shimmura, Gawron (61. Karmański) – Starzycki, Cywiński (61. Kurbiel), A. Kwiatkowski (89. Orłowski) – Brzeziański (87. M. Kwiatkowski). Rezerwowi: Brzozowski – Karmański, Kurbiel, Orłowski, M. Kwiatkowski, Włóka, Ostrowski