19.08.2018 09:30 3 raz

Mała Nadia z Wejherowa potrzebuje pomocy

źródło: siepomaga.pl

Czytelnicy portalu Nadmorski24.pl już wielokrotnie pokazali, że mają nie tylko wielkie serca, ale i nie boją się podzielić choćby złotówką, by pomóc z leczeniu dzieci. Na taką pomoc, której udzielić może każdy, czeka cierpiąca na wrodzoną wadę lewej dłoni Nadia z Wejherowa.

Mam na imię Piotr i szukam pomocy dla najważniejszej osoby w moim życiu. Szukam ratunku, bo ona jest malutka i może liczyć tylko na mnie, bo kocham ją nad życie i dlatego że obiecałem, że będzie kiedyś taka sama jak inne dziewczynki. Za każdym razem, kiedy Nadia pokazuje lekarzowi swoją rączkę, ja zaciskam kciuki i łudzę się, że znajdzie ktoś jakieś rozwiązanie. Do tej pory się nie udało, choć byliśmy już niemal wszędzie – opisuje tata dziewczynki.

I wyjaśnia, że dzieci uczą się liczyć na paluszkach, a Nadia na swoich może liczyć tylko do siedmiu.

Dopóki była malutka, jej rączka była moim zmartwieniem. Teraz jest już starsza, wie, że jej dłoń nie przypomina nawet normalnej ręki. Kiedy ktoś patrzy, stara się ją chować, a mi pęka serce, bo wiem, że wcale tak nie musi być – zaznacza pan Piotr.

Dziecko trafiło pod opiekę najlepszego lekarza, który zajmuje się deformacjami ortopedycznymi, dr. Paleya. Dał on Nadii i jej tacie nadzieję – uznał, że dziewczynka może mieć cztery palce i normalne życie. Ale na to potrzeba sporo pieniędzy.

W piątek 17 sierpnia na stronie stan konta pokazywał nieco ponad 7200 złotych. Na pomoc potrzeba ponad 160 500 złotych.

Doktor Paley poinformował mnie, iż pierwsza operacja może być wykonana w sierpniu tego roku, więc naprawdę nie jestem w stanie pokryć tak dużej sumy z własnych dochodów – przyznaje tata Nadii. – To straszna świadomość, która nie daje mi spać. Jeśli zostanę sam na tym polu bitwy, nie uda mi się pomóc mojej córeczce. Nie zdołam zgromadzić tak wielkich pieniędzy do końca sierpnia. Proszę Was o pomoc. Moje marzenie to jej sprawna rączka, a jeśli Doktor odjedzie, być może nigdy nie zdołamy się z nim spotkać. Jeśli pomożecie mojej córeczce, będę najszczęśliwszym facetem na całym świecie! Proszę Was…

Pomóc można wchodząc na stronę zbiórki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...