16.07.2018 11:40 1 mike/UM Puck

W Pucku ułatwiają życie karmiącym matkom

Fot. UM Puck

Są estetyczne, zadaszone i funkcjonalne. Mowa o ławeczkach, które stanęły w Pucku, z myślą przede wszystkim o karmiących matkach. Jest to element małej architektury, który na pewno ucieszy niejednego młodego rodzica podczas wspólnych spacerów z dziećmi.

Na początku 2018 roku pisaliśmy o pomyśle umieszczenia w Pucku trzech ławek z przewijakami, dedykowanych przede wszystkim karmiącym matkom. Wówczas Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka, pytała na Facebooku internautów o to, w których miejscach miasta powinny się one znaleźć. Ostatecznie ławki stanęły:

– przy ulicy Wałowej (przy „Manhattanie”);

– na placu zabaw za urzędem miasta (ul. Kościuszki);

– w Parku Nowowiejskiego (okolice MOKSiR-u).

Wybrano zatem częste miejsca spacerów całych rodzin z dziećmi. Co ważne, oprócz przewijaka, zadbano też o zadaszenie ławeczek. Jest to znaczące ułatwienie w przypadku niepogody.

Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck

Oddanie do użytku nowych ławek wpisuje się ogólnopolską w kampanię „Koniec zabawy w chowanego” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich. Jej celem jest popularyzacja karmienia piersią w miejscach publicznych, z zachowaniem norm kulturowych oraz komfortu dla matki i dziecka.

Podpowiadamy mamom, które mogą swobodnie karmić piersią w przestrzeni publicznej, jak się zachowywać w różnych sytuacjach, które je mogą spotkać. Jak zarządcy, właściciele mogą stworzyć w swoich obiektach przyjazną atmosferę dla mam. Pomożemy też pozostałej części społeczeństwa zrozumieć czego potrzebują i oczekują od otoczenia mamy karmiące piersią – czytamy na stronie internetowej kampanii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24