16.07.2018 12:35 4 Natalia/TTM

Nowa droga do Karwieńskich Błot dopiero po wakacjach

Źródło: TTM

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa drogi na odcinku Sławoszynko–Karwieńskie Błota II–Goszczyno. Na zakończenie inwestycji trzeba będzie jednak poczekać do końca września. Trasa ma przejść całkowitą metamorfozę.

Remont mocno zniszczonej drogi planowany był już pod koniec 2016 roku. Terminy dotyczące zakończenia prac nie zostały jednak dotrzymane. Długo wyczekiwana modernizacja rozpoczęła się kilka dni temu.

Był problem z remontem tej drogi, przede wszystkim z pozwoleniami, które musieliśmy uzyskać, szczególnie od konserwatora zabytków, bo teren w Karwieńskich Błotach podlega pod konserwatora zabytków – mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Wiąże się to z wyjątkowymi warunkami, jakie spełnić ma projekt przebudowy.

Niestety wymagania są takie, że na klasie tej drogi kategorii, musi być sześciometrowa droga i drzewa minimum 3 metry od krawędzi jezdni, jeśli jest przebudowa – wyjaśnia Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego

Jak zapewniają władze powiatu, prace remontowe ruszyły w dużym tempie. Zakładane zakończenie robót przypada na koniec września. W ramach inwestycji planowane jest wzmocnienie krawędzi jezdni, utworzenie chodnika, odtworzenie rowów oraz nowa, sześciometrowa nawierzchnia.

Całkowity koszt remontu wynosi prawie 5 milionów złotych, a na jego realizację puckie starostwo otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie prawie 3 milionów złotych.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Gmina do tej inwestycji dokłada się ponad 600 tysięcy złotych. Oczywiście inwestorem jest powiat, niemniej dla nas jest to bardzo ważna droga, szczególnie w sezonie – podkreśla Adam Śliwicki.

Remont drogi ma się przysłużyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym nadbałtyckie miejscowości.

Mam nadzieje, że to spowoduje, iż droga będzie bezpieczna. Mieszkańcy będą szczęśliwi, będą mogli spokojnie jeździć, a osoby, które tutaj przyjadą, turyści, będą zadowoleni – podsumowuje Robert Lorbiecki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...