13.07.2018 14:20 1 Natalia/wejherowo.pl

Wejherowo jak malowane

Źródło: wejherowo.pl

Architektura i krajobrazy Wejherowa zachwycają przede wszystkim lokalnych artystów. Ci, uwieczniając je na płótnach, wychodzą z propozycją edukacji mieszkańców w zakresie sztuki.

Jednym z pomysłodawców terenowej nauki o sztuce jest Tadeusz Trocki, malarz Wejherowskiego Stowarzyszenia Plastyków ZKP. Widząc duże zainteresowanie swoją działalnością, chce się dzielić wiedzą malarską z mieszkańcami miasta.

Napisałem pismo do prezydenta miasta z prośbą o wyrażenie zgody, żebyśmy w okresie letnim, czyli od maja do września, mogli organizować warsztaty malarskie na rynku. Malować chcemy m.in. tematy i motywy wejherowskie oraz kaszubskie. Otrzymaliśmy zgodę i, jak widać, działamy – informuje Tadeusz Trocki.

Jak mówi artysta, wejherowianie podchodzą do sztalug, przyglądając się pracy artystów. Przeszkodą nie są nawet siatki pełne zakupów. Z zainteresowaniem dopytują o różne sprawy dotyczące malarstwa. Jest to dla artystów jest największą satysfakcją, bo ulice miasta stają się galerią sztuki. Często zapracowani mieszkańcy nie mają czasu pójść do Filharmonii Kaszubskiej, by podziwiać malarstwo, a plener miejski stwarza okazję dla każdego, aby mógł obejrzeć nie tylko obrazy, lecz także pracę twórczą na żywo.

Źródło: wejherowo.pl

Jeśli jest ktoś chętny może się do nas przysiąść i malować razem z nami – zacheca Tadeusz Trocki.

Jest to już czwarta edycja warsztatów miejskich, które cieszą się zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Wejherowskich artystów ze Stowarzyszenia Plastyków ZKP można spotkać na wejherowskim rynku zawsze w środy i soboty, w godzinach od 10:00 do 14:00, pod warunkiem że nie pada deszcz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...