15.07.2018 11:30 7 raz

Jest szansa na "Mieszkanie Plus" w Wejherowie

Fot. Wejherowo.pl

Wejherowscy samorządowcy rozpoczęli przymiarki do wprowadzenia w mieście programu "Mieszkanie Plus". Dzięki niemu część z mieszkańców znaleźć ma własny dach nad głową.

Przypomnijmy – gdy na początku roku radni klubu „Dla Wejherowian” poinformowali, że zamierzają złożyć projekt uchwały o przystąpieniu miasta do programu "Mieszkanie Plus", podkreślali, iż dzięki temu dla 200 rodzin oczekujących na mieszkanie komunalne lub socjalne miałaby się pojawić szansa na uzyskanie prawa wynajmu miejskiego lokum.

Nie jest wykluczone, że tak się stanie. Na początku lipca wejherowski magistrat podał, że podczas spotkania przedstawicieli wojewody pomorskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego rozmawiano o nieruchomościach przewidzianych do realizacji w ramach programu "Mieszkanie Plus" w Wejherowie.

Na spotkanie z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego został zaproszony przez kancelarię wojewody przedstawiciel prezydenta Wejherowa – czytamy w miejskim komunikacie. – Spotkanie miało charakter rozmów indywidualnych z poszczególnymi przedstawicielami jednostek samorządowych. Omawiane były nieruchomości przewidziane do zabudowy mieszkaniowej na terenie Wejherowa, w tym także zasady finansowania inwestycji.

Kolejne spotkania planowane są na przełomie września i października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...