11.07.2018 12:20 2 Natalia/TTM

Piknikiem zainaugurowali działalność nowego toru motocrossowego

Źródło: TTM

Pierwszy piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Enduro przyciągnął fanów tych maszyn z całego Pomorza. W inauguracji działalności toru w Wierzchucinie wzięło udział 23 zawodników.

W Wierzchucinie otwarto nowo powstały tor motocrossowy. Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Enduro, które nie tylko podjęło się trudu organizacji utworzenia wyścigowej trasy, ale również zorganizowało festyn, który zrzeszył fanów tego sportu.

Nie o to chodzi, aby wygrywać i ścigać się "na złamanie karku", tylko o to, by się świetnie bawić, spotkać się i porozmawiać, posiedzieć przy piwku, pogawędzić sobie. Takie właśnie luźne spotkania. Głównie chodzi nam o bardzo dobrą zabawę – wyjaśnia Remigiusz Kaczmarczyk, organizator festynu.

Wspaniałych emocji nie zabrakło bowiem ścigający się na torze zawodnicy dostarczali wyjątkowych wrażeń. Wśród 23 startujących motocyklistów znalazły się również dwie kobiety. Jednak nie najważniejszy był wynik zawodów a sama integracja.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Istotne jest zapoznanie się z innymi motocyklistami, bo wiadomo, że grono motocyklowe jest nie tyle zamknięte, co można powiedzieć, że motocykliści są jedną wielką rodziną – podkreśla Remigiusz Kaczmarczyk.

Klub funkcjonuje od niedawna, mimo to zrzesza coraz to więcej amatorów szybkiej jazdy.

Zorganizowali się niedawno, bo jakiś rok temu, może trochę więcej. Założyli stowarzyszenie, przejęli ten grunt, to jest grunt gminny, częściowo prywatny ale głównie grunt gminny. Zorganizowali wspaniały tor, mam nadzieję, że bezpieczny – podsumowuje Jarosław Białk, starosta pucki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...