03.07.2018 13:56 0 Piotr Klecha

Udany występ juniorek GOSRiT Luzino na turnieju Tarta Cup

Mat. pras.

W dniach 24–29 czerwca najmłodsze piłkarki GOSRiT Luzino miały przyjemność wziąć udział w turnieju Tatry Cup 2018 w Zakopanem. Po dwudniowych i trudnych eliminacjach, w których przyszło się mierzyć z silnymi zespołami chłopców z rocznika 2007 (32 drużyny), dziewczęta trafiły do turnieju Giewont Cup, w którym rywalizowały ze sobą drużyny z miejsc 7–8. Tam w play-offach uległy dopiero w finałowym meczu, przegrywając pechowo po serii rzutów karnych, zajmując ostatecznie II miejsce. Szkoda, zwłaszcza, że w finale udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

Występ w turnieju był dla dziewcząt sporym doświadczeniem. Łącznie zawodniczki z roczników 2005/06 i młodsze rozegrały 12 spotkań, w których strzeliły 16 bramek. Niestety, przez większość turnieju poza grą była kontuzjowana Wiktoria Domańska, która mocno ucierpiała w drugim dniu turnieju. Z piętnastu zawodniczek wszystkie pojawiły się chociażby raz na boisku, a na uwagę zasługuje występ najmłodszych Patrycji Miotk (2009), Karoliny Grądzkiej (2008), a także Marty Gelinskiej, Wiktorii Babińskiej i Ani Klas (2007) – jedna bramka w turnieju!

Poza turniejem dziewczyny miały okazję wspólnie pokibicować naszej reprezentacji wraz z zaprzyjaźnioną ekipą z Podkarpacia, spotkać się z - Paweł Skóra FREESTYLE FOOTBALL, sprawdzić jak wygląda widok z rozbiegu na „Wielkiej Krokwi”, przespacerować się Krupówkami, zrobić pamiątkowe zdjęcie na Gubałówce i wreszcie skorzystać z pobliskich gorących źródeł. Ponadto przez cały pobyt mogliśmy liczyć na przemiłą gościnność w urokliwej Willa Basieńka Zakopane.

Turniej był też świetną okazją aby przygotować się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który już za tydzień w Reńskiej Wsi (Opolskie). Zatem za tydzień czeka nas kolejny daleki wyjazd. Trzymajcie kciuki!

Skład: Samuela Landowska, Weronika Westphal, Zuzanna Dąbkowska, Weronika Lange, Wiktoria Miotk, Rozalia Maszota, Wiktoria Domańska, Karolina Jankowska, Ania Klas, Marta Gelinska, Honorata Kankowska, Anita Hinc, Wiktoria Babińska, Karolina Grądzka, Patrycja Miotk. Trenerzy: Maksym Graczyk, Paweł Hinz


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...