03.07.2018 08:35 2 mike/TTM

Wierni modlili się o uzdrowienie na Kalwarii Wejherowskiej

Fot. TTM

W niedzielę (1 lipca) na Kalwarii Wejherowskiej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Suma z błogosławieństwem lurdzkim i sakramentem namaszczenia chorych zakończyła się uroczystym poświęceniem pojazdów.

W niecodziennej oprawie, wśród piękna natury, wierni modlili się o uzdrowienie. To kolejny odpust kalwaryjski, w którym wierni prosili o uzdrowienie Matkę Boską Wejherowską.

Dzisiaj jest to łaska sakramentu namaszczenia chorych Matki Bożej Wejherowskiej, która ma ten piękny tytuł uzdrawiania chorych na duszy i na ciele – wyjaśnia o. Daniel Zbigniew Szustak, kustosz i gwardian Sanktuarium Maryjnego w Wejherowie.

Modlący wyruszyli z klasztoru i w tradycyjnej procesji udali się na Wzgórze Kalwaryjskie. Tutaj odprawiono sumę odpustową. Wśród zebranych największą grupę stanowiły osoby faktycznie chore, proszące o uzdrowienie, ale też inni wierni, którzy do Wejherowa przyszli z innymi intencjami, m.in. uwolnienia swoich bliskich od chorób.

Fot. TTM

Fot. TTM

Wejherowscy kapłani skrzętnie zbierają informacje o wszystkich uzdrowieniach – zarówno tych na duszy, jak i na ciele.

Są to uzdrowienia z raka, dużo przypadków wyleczenia z bezpłodności. Po mszy świętej z Najświętszym Sakramentem kapłan idzie i błogosławi tych wszystkich wiernych, którzy są zgromadzeni. To jest właśnie uzdrowienie duchowe – mówi o. Daniel Zbigniew Szustak.

Dla wielu osób odpust jest też okazją do dziękczynienia. Jak przekonują wierni, każdy człowiek może znaleźć w swoim życiu okoliczności, za które warto podziękować Opatrzności. Uroczystości odpustowe były też okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

Relację zdjęciową z niedzielnego odpustu na Kalwarii Wejherowskiej można znaleźć w naszej fotogalerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...