24.06.2018 11:30 0 raz/UM Rumia

Rumia: Wielki ekran ponownie pod chmurką

Fot. UM Rumia

To miła wiadomość dla wszystkich kinomaniaków. W sierpniu do Rumi powróci „Kino Letnie”. Przez cały miesiąc mieszkańcy będą mogli oglądać na wielkim ekranie, pod gołym niebem, filmy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

A co najważniejsze – seanse będą bezpłatne. Jak podkreślają rumscy urzędnicy, będzie to już druga edycja "Kina Letniego". O doborze repertuaru zdecydowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w głosowaniu przeprowadzonym na profilu facebookowym miasta.

Pierwsza selekcja dotyczyła kina przeznaczonego głównie dla najmłodszych. W tej kategorii, spośród dziesięciu filmów, największym zainteresowaniem cieszyły się tytuły: "Był sobie pies" (2017) i "Fernando" (2017) – poinformowali przedstawiciele ratusza w Rumi. – Natomiast z listy osiemnastu propozycji filmowych dla nieco starszej widowni, najwięcej głosów otrzymały kolejno: "Baby Driver" (2017), "Jumanji: Przygoda w dżungli" (2017), "Boska Florence" (2016), "Czym chata bogata!" (2017), "Król rozrywki" (2017) oraz "Siedem minut po północy" (2016).

Seanse będą się odbywać w każdy piątek i sobotę o godzinie 20:45, a kinowy ekran stanie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Lokalizacja może ulec zmianie ze względu na pogodę. Cykl rozpocznie się 10 sierpnia od filmu pt. "Był sobie pies" (2017).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...