21.06.2018 11:23 1 mike

Polska Opera Królewska zawita do Wejherowa

Mat. pras.

Zespół najmłodszej sceny operowej w Polsce, Polskiej Opery Królewskiej z Warszawy, będzie gościć w najbliższą niedzielę (24 czerwca) w Wejherowie. Koncert oratoryjny odbędzie się w ramach projektu „W Drodze”.

Celem projektu „W Drodze” jest docieranie do mniejszych miast, w których na co dzień nie działają zespoły operowe. Tym razem artyści Polskiej Opery Królewskiej wystąpią w Wejherowie. Wydarzeniu patronują Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, oraz abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Początek koncertu, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca w kościele Świętej Trójcy w Wejherowie (ul. Kościuszki 2), zaplanowano na godzinę 16:30. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny

Warto wspomnieć, że podczas niedzielnego koncertu orkiestrę poprowadzi Dawid Runtz – dyrygent młodego pokolenia, który odniósł już wiele sukcesów na całym świecie. Dla niego Wejherowo jest miastem rodzinnym i szczególnie bliskim.

Polska Opera Królewska to kameralny teatr operowy, który został powołany 1 sierpnia 2017 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej siedzibą jest Teatr Stanisławowski w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich. To najmłodsza scena operowa w Polsce. Opera Królewska wystawia repertuar dawny, barokowy, klasycystyczny, jak też sceniczne i półsceniczne spektakle widowiskowe (oratoria, kantaty sceniczne, melodramy, misteria, traktaty poetyckie).

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...