21.06.2018 14:12 3 Natalia/TTM

Zabytkowy most w Redzie doczekał się remontu

Źródło: TTM

Redzki samorząd postanowił uczcić historię okresu przedwojennego. Dawny most przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej jest poddawany renowacji.

Stary most, którego stalowe elementy znajdują się przy siedzibie straży pożarnej, fragment historii Redy z okresu przedwojennego. Kiedyś wjazd od ulicy Gdańskiej w kierunku Pucka możliwy był właśnie dzięki tej przeprawie.

Dawniej był to most wzniesiony nad wodą odnogi rzeki Redy. Dzisiaj stanowi on ciąg pieszy. Porządkując teren wokół straży, władze miasta postanowiły zająć się jego renowacją.

Chcemy go zachować dla przyszłości i przywrócić dawny blask tej konstrukcji – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Most wykonany jest z dużych belek dwutonowych. Przy jego budowie użyto blachownicy, z żebrami usztywniającymi. Jest on wykonany w starej technologii – nie spawanej, lecz nitowanej.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Prace remontowe potrwają kilka dni. Polegają one na odsłonięciu elementów stalowych, blachownic oraz dokładnym wypiaskowaniu. Elementy stalowe zostaną zabezpieczone materiałem antykorozyjnym i pomalowanie farbą, która, dzięki wybranej kolorystyce, komponować się będzie z remizą strażacką. Na czas renowacji przeprawa jest zamknięta dla pieszych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...