19.06.2018 11:06 96 mike

Tomir Ponka spotkał się z mieszkańcami Wejherowa

Fot. TTM

W poniedziałek (18 czerwca) Tomir Ponka, kandydat na urząd prezydenta Wejherowa, spotkał się z mieszkańcami miasta na placu Jakuba Wejhera. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Dla części mieszkańców Wejherowa była to pierwsza okazja, by bliżej poznać Tomira Ponkę. Oficjalna konferencja prasowa z udziałem kandydata odbyła się 29 maja. Relację z tego wydarzenia zamieściliśmy tutaj.

Każde spotkanie z mieszkańcami jest doskonałą okazją do dyskusji. Wsłuchujemy się wtedy w ich potrzeby i postulaty. Taka forma kontaktu z wyborcami jest najlepsza i najbardziej efektywna – podkreślił Marcin Drewa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Na wstępie swojego wystąpienia kandydat PiS wyraził radość z możliwości spotkania z mieszkańcami.

Znajdujemy się w miejscu szczególnym dla naszego miasta. Nieopodal spoczywają szczątki jego założyciela, Jakuba Wejhera. W tym roku mamy możliwość dokonania radykalnych zmian, odcięcia się od 20-letnich rządów Krzysztofa Hildebrandta. To jest czas, który pozwoli nam na wprowadzenie nowoczesnego spojrzenia na nasze miasto – zaznaczył Tomir Ponka.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W dalszej części odniósł się m.in. do inwestycji w Wejherowie.

Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele inwestycji, które wymagają całkowicie nowego spojrzenia. Należą do nich cele strategiczne. Chcielibyśmy, żebyście państwo razem z nami rozpoczęli dialog. Będzie on zmierzał ku temu, żebyśmy wszyscy – jako mieszkańcy Wejherowa – wypracowali scenariusz najbardziej pożądany dla nas wszystkich. To w naszym interesie jest, aby „piątka Morawieckiego” była wypromowana, by udało się nam korzystać z jej dobrodziejstw – zwrócił się do mieszkańców kandydat PiS.

W wypowiedziach kandydata PiS spory nacisk położono na krytykę obecnych władz, co dotyczyło również realizacji inwestycji w mieście.

Taka inwestycja, jak Węzeł Zryw, powinna być już dawno zrealizowana. Pokazuje ona, że nie mówimy o profesjonalnym zarządzaniu miastem. Inny element, który wskazuje, jak ważne jest świeże spojrzenie na miasto, to „dziura wstydu”. Chcielibyśmy, aby to miejsce nadal tętniło życiem. Niedopuszczalne jest, że miasto wydaje środki publiczne na cele drugo- i trzeciorzędne – zaakcentował Tomir Ponka.

Lokalny kandydat na prezydenta Wejherowa usłyszał słowa wsparcia od parlamentarzystów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Jako biało-czerwona drużyna, wspieramy swoich kandydatów do zbliżających się wyborów samorządowych. Nasi działacze zapracowali sobie na to, by kandydować na te funkcje. Często są to młodzi ludzie, którzy już zwiedzili pół świata, ale mają świeże spojrzenie na politykę. Powtarzamy, że niektóre samorządy trzeba „przewietrzyć” podsumowałaDorota Arciszewska-Mielewczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Tomir Ponka będzie gościem Mieszka Weltrowskiego w Radiu Norda FM, w audycji „Pół na Pół”. Emisja w środę (20 czerwca) po godzinie 14:00. Pytania do radiowego gościa można zadawać pod tym artykułem.


Czytaj również: