16.06.2018 09:33 0 Kwt/UM Gdynia

Gdynia: Wielkie zmiany za blisko 8 mln złotych na Kamiennej Górze

Mat. pras.

W Gdyni podpisano umowę na prace budowlane, które prowadzone będą na Kamiennej Górze. Powstanie tam zadaszona scena, fontanna, winda łącząca ze sobą górny i środkowy taras, nowe ścieżki spacerowe i schody.

W trakcie planowanych prac wymieniona zostanie m.in. nawierzchnia na tarasie górnym od wejścia do kolejki szynowej do podestu planowanej windy zewnętrznej. Wykonawca naprawi murki kamienne i schody, wybuduje windę łączącą górny i środkowy taras z ogólnodostępną toaletą. Planowana jest także przebudowa sceny letniej, która zyska zadaszenie membranowe, powstanie nowe zaplecze i siedziska na widowni. Osoby spacerujące w parku będą mogły się ochłodzić dzięki nowej instalacji wodnej.

Park na Kamiennej Górze jest jednym z najbardziej lubianych przez gdynian miejsc. Zależy nam na tym, by było ono dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, w tym również osób z niepełnosprawnościami i starszych. Podczas realizacji powstanie zadaszona scena, na której będą mogły odbywać się koncerty muzyki promenadowej i przedstawienia teatralne – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Prace przygotowawcze i budowlane rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku dni, wykona je firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna z Włocławka. Realizacja projektu zakończy się do 22 marca 2019 roku. Koszt inwestycji to niecałe 8 mln zł.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...