14.06.2018 12:03 23

Porozmawiają o demokracji z obrońcą konstytucji

Źródło: Marcin Matczak/Facebook

Komitet Obrony Demokracji w Wejherowie organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Po co nam demokracja?”. Gościem będzie Marcin Matczak, znawca teorii prawa i obrońca konstytucji.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego udziału w III Panelu Dyskusyjnym. Spotkanie rozpocznie się w piątek (15 czerwca) o godzinie 18:00 w Wejherowskim Centrum Kultury i potrwa około 2,5 godziny.

Uwzględniając specjalizację zawodową gościa piątkowego spotkania, można przypuszczać, że nie zabraknie dyskusji o praworządności w Polsce, w tym o przestrzeganiu konstytucji.

Przedstawiciele lokalnych struktury KOD podkreślają, że zależy im na otwartości i swobodnej wymianie poglądów. Z założeniu panele dyskusyjne mają odbywać się cyklicznie.

Mat. pras.

Niespełna miesiąc temu (18 maja) w Wejherowie gościli Małgorzata Chmiel i Tomasz Jastrun. Zapowiedź tego wydarzenia zamieściliśmy tutaj.

Marcin Matczak (ur. 23 marca 1976 r.) jest prawnikiem, radcą prawnym, doktorem habilitowanym nauk prawnych, specjalistą w zakresie teorii prawa i profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jako radca prawny zajmuje się prawem farmaceutycznym i żywieniowym. Jest partnerem w jednej z kancelarii. Poza tym pełni funkcję członka: Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego, Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy i Rady Programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...