13.06.2018 13:40 5 Natalia/SM Wejherowo

Nie wszyscy zarządcy osiedli reagują na apel straży miejskiej

Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

Już w marcu Straż Miejska w Wejherowie wystąpiła do zarządców osiedli mieszkaniowych i spółdzielni z wnioskiem o montowanie dystrybutorów z woreczkami służącymi do sprzątania po psach. Nie spotkało się to z powszechnym zainteresowaniem zarządców, a na kilku osiedlach wciąż brakuje odpowiednich podajników.

Dla wejherowskiej straży miejskiej porządek na ulicach miast jest sprawą priorytetową. Funkcjonariuszy zainteresowała kwestia sprzątania po czworonożnych pupilach. Wysłano oficjalny komunikat z prośbą o zainstalowanie na osiedlach mieszkaniowych dystrybutorów z woreczkami na "psie nieczystości". Nie wszystkie instytucje z zaangażowaniem podchodzą do tematu. Zareagowały nieliczne, a te, które odpowiedziały na wezwanie, nie zawsze zobowiązały się do instalacji dystrybutorów.

Zarząd Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej chce dołożyć starań, aby administrowane przez nich tereny znajdowały się w należytym stanie sanitarnym. Jednocześnie wyraża chęć przystąpienia do propagowania właściwych zachowań lokatorów za pomocą ulotek informacyjnych pozyskanych z urzędu miasta. O montażu urządzeń na ten moment nie ma mowy. Na wniosek nie odpowiedziała Spółdzielnia Energetyk.

Natomiast do akcji z entuzjazmem włącza się Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Wejherowie, które część prac ma już za sobą. Na osiedlach rozpoczęto montaż profesjonalnych dystrybutorów.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że zakończono prace polegające na montażu pojemników na psie odchody w zasobach własnych spółki tj. przy budynkach przy ul. Granicznej 15, Karnowskiego 14, Heyki 1,3,5 oraz Przemysłowej 6A i 8A. Ponadto informujemy, że montaż pojemników zleciły również administrowane przez WTBS Sp. z o. o. wspólnoty: Harcerska 4, Staszica 1 i 2 oraz Dzięcielskiego 12, 14, gdzie zamontowano dwa pojemniki – informuje na stronie internetowej Straży Miejskiej w Wejherowie Rafał Soldatke, administrator z WTBS Wejherowo.

Równocześnie wejherowska straż miejska planuje kontynuowanie programu „Żółta kartka”, a najmłodszych edukować będzie poprzez realizację programu „Każde dziecko wie, że sprząta się po psie”.


Trwa Wczytywanie...