09.06.2018 14:18 0 raz/arka.gdynia.pl

Arka Gdynia z nowym trenerem

fot. Arka Gdynia

Zbigniew Smółka został powołany na stanowisko pierwszego trenera Arki Gdynia. Na Wybrzeże przybył ze Stali Mielec, z którą w 1 lidze zajął ósme miejsce.

Nowy trener Arki Gdynia piłkarz występował na pozycji bramkarza. Grał w takich zespołach jak Chrobry Głogów, Polar Wrocław, Odra Opole i Arka Nowa Sól. Po zakończeniu kariery w sezonie 2007/2008 Zbigniew Smółka został trenerem Arki Nowa Sól. Jako trener w swoim CV ma pracę także m.in w Odrze Opole, Ruchu Radzionków, MKS-ie Kluczbork.

Od 1 października 2016 roku był trenerem Stali Mielec. W zakończonych rozgrywkach Stal zajęła 8 miejsce zdobywając 51 punktów z bilansem: 14 wygranych, 9 remisów i 11 porażek.

Zawsze marzyłem o debiucie w Ekstraklasie. Arka to piękny stadion, piękne miasto i wierni fanatycy. Chciałbym, aby za mnie najwięcej na boisku mówili piłkarze. Arka to duże wyzwanie. Muszę poznać drużynę, z każdym przeprowadzę rozmowę. Chcę, aby mi zaufali i za mną podążyli. To jest mój cel na początek pracy tutaj – powiedział Smółka obejmując stery Arki Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...