07.06.2018 15:14 6 Natalia/ Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

W Gdyni będą edukować i informować nt. ekologii

Żródło: WFOŚiGW w Gdańsku

W najbliższą niedzielę i poniedziałek (10 i 11 czerwca) odbędzie się Pomorski Piknik Energetyczny. Gdynia, jako gospodarz wydarzenia, poprzez zabawę edukować będzie w kwestii ekologii.

W dniach 10 i 11 czerwca 2018 roku odbędzie się organizowany po raz pierwszy Pomorski Piknik Energetyczny. Wpisuje się on w wydarzenia realizowane w ramach 8. Pomorskich Dni Energii. Trzydziestu wystawców, najnowsze technologie, profesjonalna edukacja ekologiczna, tysiące odwiedzających – warto przyjść, zobaczyć i skorzystać z atrakcji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wraz z miastem Gdynia są organizatorami tego wydarzenia.

Wystawcy z branży energetycznej i edukacyjnej zaprezentują najnowsze urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną. Kotły na paliwa stałe i gazowe, pompy ciepła, piece akumulacyjne, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne – to wszystko można będzie obejrzeć i dotknąć, a także porozmawiać z fachowcem. Organizatorzy będą namawiali do częstego pozostawiania samochodu przed domem i korzystania z niskoemisyjnych pojazdów, począwszy od środków komunikacji miejskiej, a skończywszy na rowerach.

Żródło: WFOŚiGW w Gdańsku

Nie zabraknie profesjonalnych edukatorów. Zaprezentują, jak prawidłowo palić w domowych kotłach i kominkach, jak wykorzystać zieleń w walce ze smogiem, a także będą przekonywać, że warto dawać rzeczom drugie życie i zamiast do kosza, wykorzystywać je w nowy, niebanalny sposób.

"Akademia Ciepłolubnych" proponuje wykłady oraz filmy edukacyjne przybliżające tematykę ochrony powietrza i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Dla zmęczonych dużą porcją wiedzy organizatorzy przygotują Strefę relaksu z leżakami. Na głodnych czekać będą gotowane na oczach uczestników, posiłki z foodtrucków.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 10 czerwca o godzinie 10:00 jednocześnie w Parku Rady Europy, parkingu przy Klubie Marynarza Riwiera, bulwarze nadmorskim przy wejściu na plażę nr 6.
Pomorski Piknik Energetyczny 10 czerwca trwać będzie w godzinach 10:00–18:00, a 11 czerwca – od godziny 10:00 do 16:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...