02.06.2018 10:00 2 mike/Pelplin.pl

Pelplin zaprasza na swoje święto

Źródło: Pelplin.pl

Od piątku do niedzieli (8–10 czerwca) odbędą się Dni Pelplina. Jak co roku, nie zabraknie wielu atrakcji zarówno dla mieszkańców, jak i gości, którzy pojawią się w tym czasie w Duchowej Stolicy Kociewia.

Dni Pelplina są obchodzone na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w mieście. W programie obchodów święta miasta nie mogło zatem zabraknąć akcentów duchowych, choć znalazło się też miejsce na innego rodzaju rozrywkę. Słowem – będą atrakcje dla osób w każdy wieku, zwłaszcza dla fanów koncertów na żywo.

W piątek (8 czerwca) od godziny 9:00 w ZKiW nr 1 Pelplinie rozpocznie się 10. edycja Turnieju Basketmania. Z kolei wieczorem odbędzie się pierwszy z zaplanowanych koncertów. Na scenie wystąpią: Kabaret Czwarta Fala, Gesek, Exaited oraz Weekend.

Sobota (9 czerwca) również rozpocznie się na sportowo. Od godziny 12:00 ruszy bieg papieski dla dzieci i młodzieży, a o godzinie 14:00 – bieg główny dla dorosłych.

Od godz. 16:00 spod urzędu miasta i gminy, ulicą Mickiewicza na targowisko miejskie im. Bolesława Knasta przejdzie kolorowy korowód mieszkańców i gości, który poprowadzi Pelplińska Orkiestra Dęta. W programie uroczystości, które tradycyjnie odbędą się na targowisku miejskim znajdą się m.in. dekoracja laureatów biegu papieskiego w kategorii dorosłych, wyniki konkursu „Tu mieszkam, tu płacę podatki, tu inwestuję” oraz wyniku konkursu na „Piękną Wieś”. Wystąpią również dzieci i młodzież ze szkół gminnych w programie patriotycznym oraz występy wokalne młodych talentów – informuje Urząd Miasta w Pelplinie.

Od godziny 18:30 odbędą się sobotnie koncerty: Andrzeja Rybińskiego, Mateusza Mijała z zespołem & Liber oraz SARSY.

W niedzielę 10 czerwca w Bazylice Katedralnej o godzinie 11:30 dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują program „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II”. Natomiast o godzinie 16:00 wystąpią Les Femmes oraz Zespół Kameralny pod kierunkiem Piotra Jamioła w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...