28.05.2018 10:44 1 mike

W Rzucewie pobiegli po puchar komendanta

Fot. TTM

W niedzielę (27 maja) w Rzucewie odbył się V Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. Przy znakomitej pogodzie rywalizowano na dystansie sześciu kilometrów, choć również ważna, co zmagania sportowe była sposobność do wspólnej zabawy i integracji.

Zawodnicy wyruszyli do biegu o godzinie 11:00 przed Osadą Łowców Fok. Trasę wytyczono na ścieżce rowerowej parku. Każdy z zawodników musiał dwukrotnie pokonać wyznaczoną pętlę.

Jest to piąta edycja biegu o Puchar Komendanta Powiatowego w Pucku. Ze względu na fakt, że od 17 kwietnia zostałem komendantem, mam po raz pierwszy przyjemność uczestniczyć w tych zawodach. Wiem, że ich organizacja była dość złożona, ale jestem przekonany, że w przyszłym roku jeszcze coś zmodyfikujemy – mówi mł. insp. Rafał Kwapisiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Pucku.

Oczywiście sama rywalizacja przy znakomitej pogodzie dostarczyła wielu emocji sportowych. Niemniej równie istotna była integracja i możliwość wzajemnego spotkania się w większym gronie, łącznie z całymi rodzinami.

Nie da się ukryć, że łączy nas wszystkich piknikowa atmosfera – podkreślał komendant puckiej komendy.

Łącznie w biegu uczestniczyło 126 osób przy 130-osobowym limicie.

To bardzo dobry wynik. Z roku na rok jest coraz więcej osób. Najważniejsza jest integracja, propagowanie zdrowego stylu życia, możliwość spotkania z innymi ludźmi – podkreśliła sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

– Spotykamy się po raz piąty w Rzucewie, w Osadzie Łowców Fok. Był to limitowany bieg, bo chętnych było bardzo dużo. Zgłaszali się nawet uczestnicy z zagranicy, a nagrody były praktycznie dla każdego. W biegu uczestniczyły nawet małe dzieci – dodał Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Jako pierwszy na mecie tegorocznego biegu zameldował się Grzegorz Kujawski z Pucka.

W końcu udało się wygrać, w trzeciej próbie – mówił szczęśliwy zwycięzca zmagań sportowych. – Trasa była przyjemna, z jednym podbiegiem. Pogoda dopisała, więc tylko się cieszyć – podsumował najlepszy biegacz imprezy.

Jako pierwsza z kobiet przybiegła Katarzyna Owczarek z Kosakowa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Rozlosowano też nagrody rzeczowe, a wśród nich – telewizor od Telewizji Kablowej Chopin, który wręczył dyrektor Telewizji TTM, Mirosław Serafin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...