26.05.2018 20:47 0 raz

Rumia: Tłumy w kolejce, by oddać krew

TTM

"Podaruj życie, podaruj krew" – pod tym hasłem w sobotę (26 maja) odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi w Rumi. To już druga w tym roku duża akcja krwiodawców w mieście.

Już od godziny 9:00 na wszystkich chętnych czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz przychodni NZOZ „Panaceum”. Celem akcji było propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych.

Spośród 115 chętnych krew mogło oddać 87 osób, co dało przeszło 39 litrów życiodajnego płynu. Równolegle każdy mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiki, w ramach „Dnia dawcy szpiku dla Filipa i innych”. Podsumowując, dzięki dwóm tegorocznym akcjom udało się zebrać już przeszło 100 litrów krwi, czyli o 30 litrów więcej niż przez cały rok 2017.

Wielu z nas przekonuje się o tym, jak ważne jest oddawanie krwi, dopiero gdy problem ten dotknie nas samych lub bliskie nam osoby. Jednak rumianie zawsze aktywnie uczestniczą w tego rodzaju akcjach. To dowodzi nie tylko o empatii naszych mieszkańców, ale również o ich zaangażowaniu w życie społeczne – podkreślał Ariel Sinicki, przewodniczący rumskiej rady miasta.

TTM TTM TTM TTM TTM

Na tych, którzy oddali krew – a było to około stu osób – czekał poczęstunek oraz upominek ufundowany przez gminę i sponsorów. W ramach zbiórki odbył się także "Dzień dawcy szpiku dla Filipa i innych".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...