25.05.2018 11:00 0 Natalia/CBŚP

Papierosy za ponad 20 milionów złotych nie trafiły na rynek

Źródło: CBŚP

Dwa kontenery z ładunkiem ponad 18 milionów nielegalnych papierosów trafiły do Gdańskiego portu. Sprawne działania służb powstrzymały przemyt, który obciążyłby skarb państwa na ponad 20 milionów złotych. Przestępcy wysyłali towar w dwóch kontenerach, ładunek transportowany był z chińskich portów.

Podejrzane ładunki trafiły w ręce funkcjonariuszy 15 maja.

Funkcjonariusze sprawdzili kontener będący oficjalnie transportem papieru do drukarek. Wśród legalnego towaru znajdowało się 615 kartonów bez oznaczeń, zawierających niemal 8,2 mln sztuk papierosów. Następnie dwa dni później do kontroli wytypowano ładunek oficjalnie zadeklarowany jako pościele, który, jak się okazało, zawierał wyłącznie nielegalny towar. Wypchana po sam sufit stalowa skrzynia zawierała aż 10 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – podaje CBŚP.

Źródło: CBŚP Źródło: CBŚP Źródło: CBŚP Źródło: CBŚP

CBŚP i KAS podczas śledztwa korzystali z nowoczesnego sprzętu skanującego. Przed otwarciem jednego z kontenerów obecność wyrobów tytoniowych sprawdził Jogi – pies służący w szeregach administracji skarbowej.

Zgromadzony towar został zabezpieczony w magazynie depozytowym Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy i odnalezieniu osób odpowiedzialnych za przestępstwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...