22.05.2018 15:02 0 mike

Skażenie stawu w Smolnie, akcja strażaków i służb sanitarnych

Fot. Marek/TTM

We wtorek (22 maja) doszło do skażenia stawu na terenie Smolna (gm. Puck). Z nieoficjalnych informacji wynika, że substancja, która przedostała się do wody, nie jest groźna dla życia i zdrowia ludzi, niemniej przyczyniła się do śmierci ryb.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godzinie 12:11. Wynikało z niego, że w wodzie jednego z prywatnych stawów w Smolnie przy ulicy Młyńskiej pływają śnięte ryby, które miały również leżeć na brzegu.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Pucka. Wezwano też pluton chemiczny z JRG Gdynia. Po przybyciu strażacy zauważyli nieznanego pochodzenia substancję, która przypominała oleistą maź – informuje asp. Krzysztof Minga z KP PSP Puck.

Powołano sztab kryzysowy, który zajął się oceną sytuacji. Na miejsce zdarzenia udali się również policjanci i przedstawiciele służb sanitarnych.

Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM Fot. Marek/TTM

Do godziny 15:00 wciąż trwały czynności strażaków. Na razie nie udało się też ustalić, jakiego rodzaju substancja przedostała się do stawu i spowodowała śmierć ryb. Pobrano jej próbki do dalszych badań. Nieoficjalnie wiadomo, że nie powinna ona stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...