22.05.2018 12:40 5 mike/mat. pras.

Po raz 14. ruszy „słoneczne” połączenie z Warszawą

Mat. pras.

Od 23 czerwca do 2 września pociąg Kolei Mazowieckich „Słoneczny” już po raz 14. rozpocznie kursy między Warszawą Zachodnią a Ustką, zatrzymując się m.in. w Wejherowie. Co istotne, ceny biletów, które można kupować już od jutra (23 maja), pozostaną takie same jak przed rokiem.

Przyczyny dużego powodzenia pociągu „Słonecznego” to zarówno przystępna cena biletów, jak i krótki czas podróży. Wystarczy wspomnieć, że jest on porównywalny z pociągami InterCity, które oferują mniej atrakcyjną taryfę.

Z roku na rok to połączenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się z co najmniej takim samym entuzjazmem klientów, jak w ubiegłym roku, kiedy to z podróży „Słonecznym” skorzystało 111 tysięcy osób – mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor regionalny Kolei Mazowieckich.

Choć z oferty licznie korzystają mieszkańcy Warszawy i miejscowości położonych na trasie przejazdu pociągu, cieszy się on również powodzeniem na Pomorzu, w tym w Wejherowie.

Podstawowa zaleta jest taka, że jest to dodatkowe bezpośrednie połączenie ze stolicą, i to w dogodnych godzinach. Inna korzyść, którą upatrujemy w tym pociągu, to fakt, że można u nas wysiąść, zostać, zwiedzić miasto w drodze do Ustki, odpocząć i pojechać dalej. Liczymy więc na wzrost liczby turystów. Ważna jest też promocja miasta – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Pociąg „Słoneczny” będzie odjeżdżał z Warszawy Zachodniej o godzinie 6:29. Do Gdańska dotrze o godzinie 9:41, a do Ustki – o 12:08. Cała podróż potrwa więc niespełna pięć i pół godziny. W drogę powrotną skład wyruszy o godzinie 12:42. W Gdańsku zatrzyma się o 15:03, a do Warszawy Zachodniej dojedzie o 18:25.

Bilet normalny z Ustki do Warszawy Zachodniej to koszt 60 zł (normalny) lub 29,4 zł (studencki). Ceny na trasie Trójmiasto–Warszawa wyniosą odpowiednio: 45 i 22,05 zł. Sprzedaż będzie prowadzona już od 23 maja. Do wagonu będzie można za darmo zabrać czworonoga lub rower.

Dodatkowo podróżni, którzy zdecydują się na podróż „Słonecznym”, otrzymają kartę rabatową, upoważniającą do zniżek w Trójmieście i Ustce. Będą też mogli skorzystać ze zniżek w instytucjach kultury, w ramach akcji „Koleją do kultury”. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spółki Koleje Mazowieckie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...