22.05.2018 10:50 0 mike/UM Rumia

Czołówka polskiego cheerleadingu wystąpi w Rumi

Źródło: UM Rumia

Ponad 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski wystąpi w drugich otwartych Mistrzostwach Pomorza Cheerleaders – Grand Prix Polski 2018 w Rumi. Zawody pod patronatem Michała Pasiecznego, burmistrza miasta, odbędą się w najbliższą sobotę (26 maja). Dla publiczności wstęp jest bezpłatny.

Niegdyś był postrzegany jako atrakcyjny dodatek do imprez sportowych. Obecnie cheerleading, bo o nim mowa, to prężnie rozwijający się ruch skupiający setki osób. Większość z nich jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Cheerleaders. W rumskiej imprezie, która odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaprezentuje się łącznie 420 uczestników, 33 zespoły i 12 duetów.

Poszczególne konkurencje rozgrywane są z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci, junior młodszy, junior, senior i senior II. Obecnie Polskiego Stowarzyszenie Cheerleaders zrzesza ponad 2000 tysiące zawodniczek i zawodników – informuje Urząd Miasta Rumi.

Mistrzostwa w Rumi będą okazją, by oglądać barwne stroje i przemyślane choreografie. To również możliwość doświadczenia radości i mocy tańca. Zawody są kuźnią młodych talentów oraz efektem pracy i zaangażowania wielu ludzi z pasją – trenerów, choreografów, a także rodziców. Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders – Grand Prix Polski 2018 będą też okazją do integracji całego środowiska, które na co dzień jest związane z cheerleadingiem.

Mistrzostwa są nagrodą dla wszystkich zawodniczek, zawodników oraz kibiców, którzy przez cały rok z ogromnym zaangażowaniem trenują i wspierają ten dynamicznie rozwijający się w Polsce sport – podkreśla Izabela Sobiecka, koordynator zawodów.

Zmagania będzie sędziował doświadczony panel sędziowski, który będzie się składać z arbitrów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Four Dream”, Mazurenko Armwrestling Promotion, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest dostępny pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...