22.05.2018 09:20 2 mike

Gdyński PORD zaprasza przyszłych i obecnych kierowców

Źródło: PORD/Facebook

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, oddział w Gdyni, przygotował ciekawą atrakcję dla przyszłych i obecnych kierowców. Udział w dniu otwartym ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale również zniwelować stres przed egzaminem na prawo jazdy.

Wielu kierowców wspomina swój egzamin na prawy jazdy jako prawdziwe wyzwanie, które jeszcze przez wiele lat może przyprawiać o ból głowy. I choć minęły już czasy złowrogich egzaminatorów, którzy linijkami odmierzali odległość opony od krawężnika, nadal zaliczenie tego egzaminu za pierwszym podejściem jawi się jako spory sukces.

Inna sprawa, że system egzaminowania i szkolenia kierowców, mimo że przez lata się zmieniał, nadal nie jest doskonały. Być może jest to kolejna z przyczyn, dla których zdobycia prawa jazdy często kojarzy się z drogą przez mękę.

W sobotę 9 czerwca w rodzinach 10:00–14:00 w gdyńskim oddziale Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbędzie się Festyn Rodzinny „Dzień Otwarty PORD”.

Celem organizowanej imprezy jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczne poruszanie się po drogach – informują organizatorzy.

Kandydaci na kierowców będą mogli lepiej poznać ośrodek. Natomiast osoby, które już mają prawo jazdy, będą mogły sprawdzić swoje umiejętności na placu manewrowym, pod okiem egzaminatora i pojazdem PORD. Można będzie też skontrolować swoją wiedzę teoretyczną i sprawdzić się w ruchu miejskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...