20.05.2018 11:05 4 Kwt

Tak było - Noc Muzeów 2018 w Wejherowie

fot. Marek Trybański

W sobotę (19 maja) odbyło się wydarzenie, które co roku cieszy się dużą popularnością – Europejska Noc Muzeów. Atrakcji dla zwiedzających w każdym wieku nie zabrakło również w lokalnych placówkach muzealnych i kulturalnych.

Od pamiątek związanych z założycielem miasta, aż po przedwojenne zdjęcia. Wszystko to czekało na zwiedzających podczas tegorocznej, dziesiątej już Nocy Muzeów w Wejherowie.

W wejherowskim ratuszu królowały historia, fotografia i sztuka. W godzinach od 19:00 do 23:00 przygotowano dla zwiedzających liczne atrakcje i niespodzianki.

Na wejherowskim rynku zaprezentowana została wystawa „Rynek na przestrzeni lat”, gdzie zobaczyliśmy historyczne fotografie pl. Jakuba Wejhera. Atrakcją były także pokazy cyrkowe.

Poza tym zwiedzający obejrzeli historyczne zdjęcia basenu przy ulicy Kawaleryjskiej oraz wystawę malarstwa Salvadora Dali. Każdy chętny mógł zobaczyć Salę Historyczną „Wejherowo okresu międzywojennego”.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej przeniosło zwiedzających w kosmos. Od godziny 19:00 aż do północy można było skorzystać z bogatego programu pod hasłem „KosMuz – czyli kosmiczna noc”. W jego ramach odbyła się m.in. wystawa o komiksach kaszubskich, mogliśmy zobaczyć komnatę astrologów-alchemików czy podziwiać instalację „Obcy jako demon współczesności”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...