17.05.2018 14:50 10 mike/TTM

Trzy powody do szczęścia dla rodziców z Góry

Fot. TTM

Miało się urodzić trzecie dziecko, urodziło się… troje dzieci. O takim szczęściu mogą mówić państwo Grochowscy z Góry, którzy są rodzicami trojaczków, a łącznie wychowują już pięcioro dzieci.

Taki przypadek zdarza się mniej więcej raz na 6400 urodzeń i dotyczy 0,015% wszystkich ciąż. To oczywiście nie tylko radość, ale i ogromne wyzwanie dla najbliższej rodziny. I to pod wieloma względami.

Niewątpliwie jest to ogromny wysiłek, ale dobra organizacja może zdziałać cuda, no i oczywiście pozytywne podejście. Nie można się załamywać, iść do przodu i cieszyć się każdym dniem. Dajemy radę! – zapewnia Patrycja Grochowska, mama trojaczków. – Najważniejsze jest to, że dzieci są zdrowe. Gdy jest już któraś nieprzespana noc z rzędu, czasami człowiek nie ma siły podejmować wyzwania kolejnego dnia, ale mamy duże wsparcie w rodzinie, bardzo pomagają starsze dzieci – dodaje.

Chyba nie ma innej możliwości, jak tylko cieszyć się tym, co nas spotkało – wtóruje pani Patrycji jej mąż, Paweł Grochowski.

Patrycja, Apolonia i Paskal urodzili się 7 marca 2018 roku w Szpitalu Klinicznym w Gdańsku na dwa miesiące przed terminem. Dopiero w połowie maja dzieci osiągnęły właściwą urodzeniową masę ciała. Najważniejsze jednak, że dopisuje im dobre zdrowie.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W piątek państwa Grochowskich odwiedzili Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo, oraz Genowefa Gampc sołtys Góry.

W gminie Wejherowo od lat systematycznie przybywa mieszkańców, natomiast ten przypadek, czyli trojaczki, nie zdarza się często. Dlatego w sposób szczególny chcieliśmy uhonorować tę rodzinę. Miałem przyjemność pogratulować, złożyć życzenia, ale także przekazać upominki oraz wręczyć czek na trzy tysiące złotych – mówi Henryk Skwarło.

Narodziny trojaczków stało się motywacją do przyjęcia przez Radę Gminy Wejherowo stosownej uchwały. Na jej mocy, w przypadku urodzenia trojaczków, rodzice otrzymają jednorazowo po tysiąc złotych na każde dziecko.

Taki prezent powitalny w gminie będzie normą. I mam nadzieję, że takich przypadków będzie więcej – podsumowuje Henryk Skwarło.

O ostatnim przypadku narodzin trojaczków w powiecie wejherowskim informowaliśmy pod koniec grudnia 2016 roku, gdy w Wejherowie przyszli na świat Antonina, Franek i Leon. O tym wydarzeniu można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...